Custom Search
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
R
OSMANLICA DERSLERİ
Takvim
Site Haritası
site sıralaması
Önemli Linkler

mebbis

Breitling Saat Denizli'de Nereden Alınır?

Breitling Saat Denizli'de Nereden Alınır?

Modayı takip eden breitling saat ve diğer aksesuar satış mağazaları, birbirinden lezzetli yöresel yemeklerin sunulduğu restoranları, ibibikli horozları ve dünyaca meşhur tekstil ürünleri ile Denizli; Ege’nin incilerinden biridir. Çevresinde Burdur, Aydın, Muğla, Uşak, Afyon ve Manisa bulunan bu ilimizin nüfusu gün geçtikçe 1.000.000’a yaklaşmaktadır. Denize kıyısı olmadığı halde çok sulak topraklara sahip olan Denizli’ye bu ismin verilme nedeni de deniz suyuna benzeyen irili ufaklı gölcüklerinin olmasından ileri gelir. Ege ile Akdeniz bölgelerinin geçiş noktaları arasında yer aldığı için yeryüzü şekilleri bakımından kısım kısım farklılıklar gösterdiği söylenebilir. Örneğin kimi yerler düz ova iken bazı ovalar yüksektedir. Yaylalar ve dağlar bir başka hâkim şekillerdir. Anadolu’nun en güzel şehirlerinden biri olan Denizli; Selçuklulardan ve Osmanlılardan kalma pek çok tarihi eseri günümüze taşımayı başarmıştır. Bunlardan başlıcalarıbugünkü adı ile Buldan kenti yani Tripolis kalıntıları, Leodikya Kilisesi ve ÇardakhanKervansarayıdır. Buldan ilçesinde en çok dikkat çeken eserler amfi tiyatro, hamam, kale ve surlar ile ev tipi mezarlardır.

Günümüzde Denizli şehir merkezi modern bir şehir görünümündedir. Yapılaşma düzenli ve yaşam alanları son derece temizdir. Hediyelik alış veriş yapmak için en çok tavsiye edilen nokta olan Kaleiçi’nde birbirinden güzel tekstil ve mefruşat ürünü bulmak mümkündür. Özellikle Buldan’a özgü simli ve desenli kumaşlardan yapılan çeyizlik örtüler ile havlu, bornoz gibi tekstil ürünleri dünyaca ünlenmiştir. Bunların dışında giyim, ayakkabı, çanta, erkek saatleri, bayan saatleri ve başkaca aranan ne varsa Denizli’de bulmak mümkündür. Alış veriş sonrası yöresel yemeklerin tadına bakmak isteyenler için keşkek, pirinç çorbası, soğan yahnisi, kuru fasulye, bulgur pilavı ve sarma tavsiye edilenler arasındadır. Denizli’ye gelip de Pamukkale travertenlerini görmeden gitmek olmaz. Dünyanın pek çok yerinden bu travertenleri görmek için özellikle gelen turistlerin hayranlıkla izlediği travertenler UNESCO trafından da tarihi miras olarak kayda geçmiştir. Bir takım kimyasal reaksiynlar sonucu meydana gelen çökmeler ile oluştuğu tahmin edilen travertenler irili ufaklı havuzcuklardan oluşmaktadır. Bembeyaz bir görünüme sahip olan bu havuzcukların içerisindeki su şifalı sulardır. Bu yüzden ziyaretçiler çıplak ayakları ile buralarda gezinebilirler.

Denizli elbetteki tarihi ve turistik mekânlar bakımından bir cennet sayılabilir. Gezilecek pek çok yer ve yapılacak pek çok şey vardır. Ancak bölgede doğal hayatın da turizme kazandırıldığı unutulmamalı ve dolayısıyla Karcı Dağı’nın eteklerinde kurulan mesire alanlarında keyifli bir piknik, Güney Şelalesi’nde bol bol öz çekim ve Beyağaç Tabiat Parkı’ndaki eşsiz ağaçların arasında yürüyüş yapılmalıdır. Ancak bu sayede Denizli tam olarak gezilmiş ve anlaşılmış sayılabilir. Yoksa sadece şehir merkezinde turlayıp buldan kumaşı ya da kol saati satın alıp horoz heykelinin önünde fotoğraf çekilerek gezinin sonlandırılması düşünülemez. Konaklama için farklı alternatifler mevcuttur. Polisevi, öğretmenevi, butik oteller, apart otel ve pansiyonlar konaklama için en çok tercih edilenler arasındadır. Üstelik uygun fiyatlı olan bu mekânlarda aileniz ve sevdiklerinizle birlikte mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz.
Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret108783
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Hava Durumu
R