Custom Search
Üyelik Girişi
Site Menüsü
R
OSMANLICA DERSLERİ
Takvim
Site Haritası

EĞİTİM DÜZELMEDEN TOPLUM DÜZELMEZ


EĞİTİM DÜZELMEDEN TOPLUM DÜZELMEZ

"EĞİTİM DÜZELMEDEN TOPLUM DÜZELMEZ"

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılara değinirken, "Eğitim düzelmedikçe toplum düzelmez. Eğitimin düzelmesi ise ancak, kendi değerlerimizi ve ruhumuzu giydireceğimiz anlayış ve şuuru içeren müfredat programlarıyla mümkündür."dedi.

Şuurlu Öğretmenler Derneği´nin aylık olağan şube başkanları toplantısında konuşan Akkiraz, ülke gündemine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. AGD´nin düzenlediği Mekkke´nin fethi programları kapsamında Tekirdağ Çorlu ilçesinde düzenlenen geceye konuşmacı olarak katıldığını belirten Akkiraz, Kapalı Spor salonunun duvarına "SPOR TOTO OYUNLARI ÜLKEYE KAZANDIRIYOR" levhası asıldığını ve bu levhanın Müslüman milletimizin böğrüne çakılmış bir zillet çivisi olduğuna değindi. Akkiraz:" Bu levhayla denilen şudur; Kumar oynayın ki ülke kazansın. Onun için bu teşkilatın bütün Türkiye sathına yaygınlaştırdığı IDDA oyunu bayileri, ülkenin her köşesine kurulmuş fabrikalar gibi çalışıyor ve gençlerimiz bu kumarı oynayarak ülkeye kazandırmaya devam ediyorlar. İçki, kumar, faiz, zina, insanların mallarını haksız ve haram olan yollardan yemek işleri bir toplumun yıkılıp yok olmasına sebeptir. Bu gidişatın sonu yoktur." şeklinde konuştu.

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde ülkede yılbaşı kutlamaları adı altında rezilliklerin diz boyu yaşandığını da söyleyen İsmail Hakkı Akkiraz konuyla ilgili olarak da şunları söyledi:" Dindar nesil yetiştirme söylemleri, karşımıza yetiştirilen Noel gençliğini çıkartmıştır. Ülkemizde yürütülmekte olan materyalist, batıcı ve İslam´a ambargolu eğitim modeli, dindar değil Noel gençliği yetiştirmiştir. Devlet bu yıl oynattığı Milli Piyango Kumarı bilet satışlarında rekor kırmış 500 milyon liralık bilet satışından kasasına 129 milyon 18 bin lira indirivermiştir. Bu, dindar nesil yetiştireceğiz diyen iktidar mensuplarına yakışmamıştır. Paranın dini imanı olmaz, nereden gelirse gelsin kabulümüzdür anlayışının, bizi getirdiği nokta burasıdır."

Günlük bir gazetede yayınlana bir habere değinen Akkiraz, gazete haberinde Türkiye´nin, Yahudi soykırımına ders kitaplarında düzenleme yaparak gençlere anlatacağı ifade edildiğini anlattı. Habere göre Türkiye´nin , Yahudi soykırımının okul müfredatında yer alması için çalışma başlattığını,Dışişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları, dünyadaki en önemli kuruluşlardan ABD Holocaust Memoria Museum yetkililerini Ankara´ya davet ettiğini belirten Akkiraz, daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: "ABD´li yetkililer, Yahudi soykırımı ile ilgili olarak okullarda, üniversitelerde verilecek derslere kitap ve makale desteği sunacak. Yahudi soykırımının en iyi şekilde anlatılması için müfredatta gerekirse ek düzenleme yapılacak. ABD Holocaust Memorial Museum, Sosyal Değişim Derneği ve Anne Frank House´un işbirliğiyle hafta sonu Ankara´da "Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi" adlı toplantı yapıldı. Malesef İslam´ı öğretmekten kaçınan eğitim anlayışının geldiği garıp nokta budur. "

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz eğitim öğretim sorunlarının kökten çözümü yönünde şu taleplerde bulundu:

Eğitimde derhal AB değerlerinden vazgeçilmelidir.

Şekille ilgili düzenlemelerden ziyade eğitimin temel problemlerine kalıcı çözümler üretilmeli, kendi değer yargılarımıza uygun öze yönelik düzenlemeler yapılmalıdır.

Okullar doğru ve gerekli bilgiyi öğreterek gençleri donanımlı hale getirmelidir.

Bir milletin, Millî, ahlakî, manevî değerleri ancak eğitim yolu ile sonraki nesillere intikal eder. Eğer manevî ve ahlakî değerler öğretilmezse, materyalist, çıkarcı, şiddete eğilimli, psikolojik rahatsızlıklarla malul nesiller yetişir.

Eğitim düzelmedikçe toplum düzelmez. Eğitimin düzelmesi ancak kendi değerlerimizi ve ruhumuzu giydireceğimiz anlayış ve şuuru içeren, müfredat programlarıyla mümkündür.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin müfredatı acilen değiştirilmelidir. Bütün konular Kur´an´ın metodu esas alınarak işlenmelidir.

Öğretmenlik bir geçinme sebebi olmaktan ziyade, bir peygamberlik mesleğidir. Öğretmenlerimiz bu şuurla yetiştirilmelidir.

Atanamayan öğretmenlerin ataması yapılmalıdır.

Karma eğitim terk edilmeli, kız ve erkek ortaokul ve liseleri yeniden açılmalıdır.

Okullarda ibadetini yapmak isteyen öğretmen ve öğrenciler için mescitler açılmalı, Cuma günü ders saatleri, öğretmenlerin ve öğrencilerin cumaya gitmelerini sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

Bütün okullarda kız öğrencilerin örtünmelerini engelleyen hükümler ortadan kaldırılmalıdır.

Sınav yarışını sonlandıracak düzenleme yapılmalıdır. Mesleki yönlendirme ilkokuldan sonra pedagojik esaslara göre yapılmalı, meslek liseleri cazip hale getirilmelidir.

Eğitimde köklü bir değişim yapılması halinde Milli Görüşün inançlı kadrolarının gayretli çalışmalarıyla, en yakın zamanda Allah´ın lütuf ve yardımıyla ´Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya´ kurulmuş olacak ve bütün insanlık saadet bulacaktır.

Konuşmanın tam metni

ÖĞ-DER Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz´ın basın açıklaması. 04.01.2014

ÖĞ-DER Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri

Şube Başkanlarımız

Basınımızın değerli mensupları

2014 yılının ilk şube başkanları toplantısını yapıyoruz. Rabbimizden bu çalışmalarımızı en büyük zaferlere, iki cihan saadetimize, en büyük manevi mükâfatlara vesile kılmasını dileriz.

Ülkemizde ve dünyada meydana gelen eğitim ve diğer olayları Milli Görüş açısından değerlendirmek ve bu görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmak bizim en temel görevlerimizdendir.

Yeni bir yıla girdik. İslam´dan uzaklaşmanın bir toplumu ne hale getirdiğinin manzaralarını izledik. Yılbaşı kutlamaları adı altında yapılan etkinlikler, içki, kumar, fuhuş gibi, şeytan ameli pislik işlerin çağdaş ve batılı olmak adına işlendiği yerler olmuştur. Bizi ifsat ederek tarih sahnesinden silinmemizi isteyen Irkçı Emperyalistler, Siyonist Haçlılar ve işbirlikçileri İslam´dan ve insaniyetten uzaklaşmamız için hiçbir masraftan kaçınmamaktadırlar. Tarihte isyankâr milletlerin helakine sebep olan ne kadar menhiyat varsa bu kutlamalarda sergilenmiştir. Ülkemizi yönetenler, eğitimi tanzim edenler AB´ye girmek ve batı medeniyetine dâhil olmak adına bu rezilliklere meşruiyet kazandırmak için gereken her şeyi yapmaktadırlar. Dindar nesil yetiştirme söylemleri, karşımıza yetiştirilen Noel gençliğini çıkartmıştır. Ülkemizde yürütülmekte olan materyalist, batıcı ve İslam´a ambargolu eğitim modeli, dindar değil Noel gençliği yetiştirmiştir. Devlet bu yıl oynattığı Milli Piyango Kumarı bilet satışlarında rekor kırmış 500 milyon liralık bilet satışından kasasına 129 milyon 18 bin lira indirivermiştir. Bu, dindar nesil yetiştireceğiz diyen iktidar mensuplarına yakışmamıştır. Paranın dini imanı olmaz, nereden gelirse gelsin kabulümüzdür anlayışının, bizi getirdiği nokta burasıdır. AGD´nin düzenlediği Mekkke´nin fethi programları kapsamında Tekirdağ Çorlu ilçesinde düzenlenen geceye konuşmacı olarak katıldım. Etkinlik, Kapalı Spor Salonunda düzenlenmiş. Spor salonunun duvarına ´ SPOR TOTO OYUNLARI ÜLKEYE KAZANDIRIYOR´ levhası asılmış. Bu levha Müslüman milletimizin böğrüne çakılmış bir zillet çivisi gibi duruyor duvarda. Denilen şudur. Kumar oynayın ki ülke kazansın. Onun için bu teşkilatın bütün Türkiye sathına yaygınlaştırdığı IDDA oyunu bayileri, ülkenin her köşesine kurulmuş fabrikalar gibi çalışıyor ve gençlerimiz bu kumarı oynayarak ülkeye kazandırmaya devam ediyorlar. İçki, kumar, faiz, zina, insanların mallarını haksız ve haram olan yollardan yemek işleri bir toplumun yıkılıp yok olmasına sebeptir. Bu gidişatın sonu yoktur.

EĞİTİM KURUMLARI REZİLLİK YUVASI OLMUŞ Milli Gazetenin verdiği bilgiye göre BİLİM yuvası olması gereken üniversitelerimizden kimileri de bu yılbaşında ´kutlama´ adı altında birbirinden garip ve ´çağdaş hurafe´ye varan etkinliğe imza atmıştır. Örneğin İstanbul Aydın Üniversitesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılbaşında da çam dikip, öğrencilerin yeni yıl beklentilerini almıştır. Okan Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi de içkili yılbaşı partileriyle öne çıkan diğer üniversiteler olmuştur. Üniversitelerin öğrenci grupları tarafından yapılan duyurularda sınırsız içki servisinin yapılacağı, parti ve konserlerde gençler ahlâksızlığa teşvik edilmiştir. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü daha da ileri giderek yayınladığı mesajla Hıristiyanların bayramını kutlamış,"Doğuş Bayramı" olarak ifade ettiği yılbaşı´yla ilgili ilginç bir mesaj yayınlamıştır. Rektörün ´Doğuş Bayramı (Noel)´i, idrak ediyoruz´ dediği mesaj şöyledir: ´Barış ve sevgi peygamberi İsa Mesih´in miladının kutlandığı Doğuş Bayramı (Noel)´i, idrak ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; her rengin, her sesin ve her inancın kendine yer bulabildiği kadim kültüre sahip medeniyetler şehri, Mardin´e farklı anlamlar katan değerlerin aziz unsuru olan Mesihi Cemaati´nin ve hemşerilerimin idrak ettikleri (Yaldo) "Doğuş Bayramı´nı en kalbi duygularımla tebrik eder, huzur, barış ve esenlikler dolu nice bayramlar dilerim." Bir peygamberin sözde doğuş günü olarak kutlanan bu gecede içilen içkiler, yapılan fuhuşlar, oynanan kumarlar ve bir dizi rezillikler neyin kutlamasıdır.

Düzenlenen rezil etkinliklerden biri de Kemerburgaz Üniversitesi´nde yaşanmıştır. Etkinlikte Üniversitede striptiz yaptırılmıştır, kimi öğrenci ve akademisyenler de alkış tutmuşlardır. Bu rezil yılbaşı etkinliklerine Milli Görüşün önemli kuruluşlarından Anadolu Gençlik Derneği mensubu üniversite öğrencileri en sert tepkiyi Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´un ´Ne ibrettir kızarmak bilmeyen çehren. Bırak kardeşim tahsili; git önce edep, hayâ öğren.´ Şiirini okuyarak göstermişlerdir. Bu rezilliğe imza atan üniversite yönetiminin öğrencilerin mescit sohbetlerine, okuldan uzaklaştırma tehdidinde bulunması ise başka bir garipliktir.

YAHUDİ SOYKIRIMI DERS KİTAPLARINDA ANLATILACAK

Günlük bir gazetede yayınlana bir habere göre Türkiye, Yahudi soykırımına ders kitaplarında düzenleme yaparak gençlere anlatacağı ifade edilmiştir. Habere göre Türkiye, Yahudi soykırımının okul müfredatında yer alması için çalışma başlatmıştır. Dışişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları, dünyadaki en önemli kuruluşlardan ABD Holocaust Memoria Museum yetkililerini Ankara´ya davet etti. ABD´li yetkililer, Yahudi soykırımı ile ilgili olarak okullarda, üniversitelerde verilecek derslere kitap ve makale desteği sunacak. Yahudi soykırımının en iyi şekilde anlatılması için müfredatta gerekirse ek düzenleme yapılacak. ABD Holocaust Memorial Museum, Sosyal Değişim Derneği ve Anne Frank House´un işbirliğiyle hafta sonu Ankara´da ´Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi´ adlı toplantı yapıldı. İslam´ı öğretmekten kaçınan eğitim anlayışının geldiği garıp nokta budur.

Öneriler

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) olarak kökten çözüm için aşağıdaki hususların önemsenmesini teklif ediyoruz.

Eğitimde derhal AB değerlerinden vazgeçilmelidir.

Şekille ilgili düzenlemelerden ziyade eğitimin temel problemlerine kalıcı çözümler üretilmeli, kendi değer yargılarımıza uygun öze yönelik düzenlemeler yapılmalıdır.

Okullar doğru ve gerekli bilgiyi öğreterek gençleri donanımlı hale getirmelidir.

Bir milletin, Millî, ahlakî, manevî değerleri ancak eğitim yolu ile sonraki nesillere intikal eder. Eğer manevî ve ahlakî değerler öğretilmezse, materyalist, çıkarcı, şiddete eğilimli, psikolojik rahatsızlıklarla malul nesiller yetişir.

Eğitim düzelmedikçe toplum düzelmez. Eğitimin düzelmesi ancak kendi değerlerimizi ve ruhumuzu giydireceğimiz anlayış ve şuuru içeren, müfredat programlarıyla mümkündür.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin müfredatı acilen değiştirilmelidir. Bütün konular Kur´an´ın metodu esas alınarak işlenmelidir.

Öğretmenlik bir geçinme sebebi olmaktan ziyade, bir peygamberlik mesleğidir. Öğretmenlerimiz bu şuurla yetiştirilmelidir.

Atanamayan öğretmenlerin ataması yapılmalıdır.

Karma eğitim terk edilmeli, kız ve erkek ortaokul ve liseleri yeniden açılmalıdır.

Okullarda ibadetini yapmak isteyen öğretmen ve öğrenciler için mescitler açılmalı, Cuma günü ders saatleri, öğretmenlerin ve öğrencilerin cumaya gitmelerini sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

Bütün okullarda kız öğrencilerin örtünmelerini engelleyen hükümler ortadan kaldırılmalıdır.

Sınav yarışını sonlandıracak düzenleme yapılmalıdır. Mesleki yönlendirme ilkokuldan sonra pedagojik esaslara göre yapılmalı, meslek liseleri cazip hale getirilmelidir.

Eğitimde köklü bir değişim yapılması halinde Milli Görüşün inançlı kadrolarının gayretli çalışmalarıyla, en yakın zamanda Allah´ın lütuf ve yardımıyla ´Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya´ kurulmuş olacak ve bütün insanlık saadet bulacaktır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret291065
Saat
Önemli Linkler

mebbis
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
R
site sıralaması
Hava Durumu